Trojská 230/96, 171 00 Praha 7 - Troja, tel.: +420 284 691 121, e-mail: info@mctroja.cz česky english

Úvod » Projekty » Periurban Parks

Periurban Parks

PERIURBAN PARKS je projekt zaměřený na ochranu, péči a rozvoj tzv. periurbánních, neboli příměstských parků a jejich řízení v souladu s evropskou politikou životního prostředí. V rámci projektu jsou vyměňovány zkušenosti mezi jednotlivými partnery na mezinárodní úrovni. Cílem je především navrhování modelů a strategií, které zkvalitní management příměstských přírodních ploch, jejich spojení s městem a vyrovnávání tlaků, kterým jsou vystaveny.

Hlavním cílem programu je zlepšit účinnost regionálních politik a nástrojů. Do oblastí podpory spadají inovace a znalost ekonomie a životního prostředí a prevence rizik.

PERIURBAN PARKS využívá výměnu zkušeností mezi regiony ke zlepšení politik týkajících se managementu přírodních příměstských oblastí. Zaměřuje se na politiku a manažerská řešení zmírňující tlak na biodiverzitu a na zakládání a udržování parků v přírodních příměstských oblastech, ve shodě s evropskou politikou životního prostředí. Opětovný rozvoj v příměstských oblastech může mít pozitivní dopad na životní prostředí a zbrzdit ztrátu biodiverzity.

PERIURBAN spojuje 14 partnerů z 11 EU zemí a trval 36 měsíců. Všichni partneři mají zkušenosti a jsou kompetentní v údržbě příměstských oblastí. Nacházejí se však v různých fázích rozvoje příměstských parků. Zatímco někteří parky již dlouho podporují a v současnosti řeší hlavně otázky managementu a údržby, jiní jejich zakládání plánují a staví na různých zkušenostech. Tato skupina partnerů reprezentující regionální autority, místní autority, příměstské parky a asociace parků. Navzájem se od sebe učí a vyměňují si zkušenosti.

Projekt byl financován programem INTERREG IVC, implementovaný pod Územní spoluprací evropské komunity (European Community’s territorial cooperation objective) a financovaný Evropským Fondem Regionálního Rozvoje (ERDF). INTERREG IVC zajišťuje financování spolupráce mezi regiony a podporuje výměnu znalostí a osvědčených postupů napříč Evropou.

Přírodní park Drahaň -Troja

Více »

Aktuality

Více »

Odkazy

Více »

Projektová setkání

Více »

Partneři

Více »

Dokumenty

Více »

Pro děti

Více »

Soubory ke stažení

ikona pdf PERIURBAN PARKS ( PDF 2877 kB )

ikona jpg PERIURBAN PARKS POSTER ( JPG 998.7 kB )