Trojská 230/96, 171 00 Praha 7 - Troja, tel.: +420 284 691 121, e-mail: info@mctroja.cz česky english

Úvod » Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Zanechte nám vzkaz nebo si níže pročtěte otázky na které často odpovídáme.

Vyplňte prosím všechny následující údaje
 • Připomínka k jízdnímu řádku autobusu 112.

  "Jedná se mi o to, že při odjezdu z Nádraží Holešovice do Podhoří je mezi 21:54 a 23:14 velmi dlouhá pauza (a stejná i v opačném směru), takže jestli by nebylo možné v této mezeře přidat jeden spoj do Podhoří."

  Jízdní řád bude po dohodě s ROPIDem upraven a chybějící spoj doplněn.

 • Vjezd k vodáckému areálu Loděnice

  Dobrý den, trápí mě ohromný počet aut projíždějících na cestě od lávky k vodáckému areálu Loděnice. Rodiče tam chodí s kočárky, s malými dětmi. Lidé tam jezdí na bruslích a na kolech. A všichni musí každé dvě minuty uhybat na stranu. Někteří řidiči jsou ke všemu neohleduplní a jezdí rychleji než je bezpečné v dané situaci. Všimla jsem si, že cesta která vede z druhé strany k Loděnici je přístupná z Trojské (zast. tram.) přímo k parkovišti Loděnice. Viděla jsem, že už mnoho aut tuto cestu využívá. Bylo by možné zařídit aby to tak dělala všechna auta a tím vrátit cestu podél Vltavy k příjemné a bezpečné rekreaci? Například, stránky Loděnice píšou trasu jak se tam dostat právě podél Vltavy, nikkoliv, tou druhou bezpečnější trasou. A šlo by udělat zákaz vjezdu v tomto místě? Vždyť lze dojet do Loděnice jinudy, tak proč kazit lidem vycházku. Děkuji.

  Městská část Praha-Troja chce v této lokalitě omezit individuální automobilovou dopravu na minimum. Proto jsme 27. dubna 2017 projednali s panem Ing. Kovaříkem, vedoucím odboru dopravy ÚMČ Praha 7, dopravní opatření, které by mělo přispět ke zklidnění automobilové dopravy v ulici Vodácká.

  Na této komunikaci bude ve směru od Loděnice UK umístěna dopravní značka Zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou Mimo vozidel dopravní obsluhy a ve směru od trojské lávky bude umístěna dopravní značka Zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou Mimo vozidel dopravní obsluhy nebo dodatkovou tabulkou Mimo vozidel se souhlasem MČ Praha-Troja. Odbor dopravy ÚMČ Prahy 7 projedná toto dopravní opatření s Policií ČR a po schválení požádá o realizaci TSK hl.m.Prahy.

  Tím by se měla doprava od lávky k vodáckému areálu Loděnice UK omezit a zklidnit.

  Ing. Tomáš Bryknar, starosta městské části