Trojská 230/96, 171 00 Praha 7 - Troja, tel.: +420 284 691 121, e-mail: info@mctroja.cz česky english

Úvod » Městská část » Kultura a volný čas

Galerie u lávky - Klára Sedlo

Výstava začíná 14.3.2024 vernisáží v 18 hodin a potrvá do 12.5. 2024.

Komentovaná prohlídka 25. dubna od 18:30 hodin.

Klára Sedlo - „Cože?“

Jak to vypadá, když jsme zaplaveni pocity, sedneme si před bílé plátno a pustíme je ven?
Vztek, smutek, zoufalství, ale i štěstí, radost, nadšení…

To všechno mapuje Klára Sedlo na svých plátnech na výstavě s příznačným názvem Cože?

“Na začátku byla emoce!” říká autorka.

A taky slovo „Cože?“ To je totiž výkřik, který emoce často předchází, provází nebo doplňuje. Hlavně ty velké emoce a velké události. Na výstavě najdeme dokonce tři stejnojmenné obrazy - Cožeeeeeeeee I, II a III. Ty zachycují přepětí, vztek nebo zaskočení.
Umělkyně však na plátnech nezpracovává jen negativní pocity. Najdeme tu sice vyobrazenou i paniku, ale také nadšení či dětskou energičnost.

 

Na největším plátně objevíte poněkud složitější příběh.

Dva přátelé se zde v dalším životě bohužel, poněkud ironicky, inkarnovali do lišky a bažanta, a olejomalba je zachycuje v zápase na život a na smrt.

Výstava Cože zkrátka nabízí intenzivní zážitek. To, co sami můžeme prožívat, je zde zachyceno, znásobeno a zvětšeno, abychom tak mohli svoje vlastní emoce prozkoumat s odstupem.                                                                                                                                                                                                                                                                         K. S.

Klára Sedlo je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze. V letech 2014–2018 studovala malbu v ateliéru Michaela Rittsteina, v letech 2018–2020 v ateliéru kresby Jiřího Petrboka. Studium zakončila diplomovou prací s názvem Rituály a získáním titulu MgA. Žije a tvoří v Praze.

Aktivně vystavuje od svých studijních let. Na kontě má nejméně 30 sólových výstav a stejné množství skupinových. Svá díla vystavovala v České republice, Slovensku, Německu, Velké Británii, Itálii a Belgii. V roce 2019 byla mezi finalisty berlínské BBA Artist Prize a tentýž mezi finalisty MostynOpen21 ve Velké Británii. Sedlo je zastoupena ve více než stovce soukromých sbírek v České republice (např. sbírka manželů Lettenmayerových), Slovensku, Německu, Rakousku, Spojených státech a Austrálii. Roku 2022 knižně vydala povídku Lami. Současně se věnuje ilustraci knih a řadě jiných aktivit.


Uklidňující vjemy nečekejte, výstava je energická, expresivní a dívá se do nás všech.

 

Galerie u lávky je otevřena v pátek               13 - 17 hodin

                                       v sobotu a neděli 10 - 18 hodin

Vstup volný

Galerie u lávky, Povltavská 42/21, Praha 7-Troja

Komentovaná prohlídka 25. dubna od 18:30 hodin

Soubory ke stažení

ikona jpg Pozvánka ( JPG 170.8 kB )

Publikováno: 08.04.2024