Trojská 230/96, 171 00 Praha 7 - Troja, tel.: +420 284 691 121, e-mail: info@mctroja.cz česky english

Úvod » Aktuality

Změna trasy náhradní autobusové dopravy X17 – zkrácení do zastávky Nad Trojou

 

 

Z důvodu stavebních prací v Trojské ulici dojde od 20. ledna 2014 (od přibližně 4.30 hodin) ke změně trasy náhradní autobusové dopravy X17.
Linka X17 bude i nadále v nepřetržitém provozu, ale pouze v trase Nádraží Holešovice – Trojská – Nad Trojou.
Ostatní dopravní opatření v rámci výluky tramvajového provozu v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce zůstávají v platnosti.
Informace o dopravním omezení naleznete na www.dpp.cz a v dokumentech ke stažení: schéma, leták
MČ Praha-Troja na společném jednání s p. radním Ing.  Jiřím Pařízkem a p. Pavlem Procházkou, pověřeným ředitelem spol. ROPID dne 2. 1. 2014 požadovala posílení autobusové linky 112 po dobu výluky tramvajové trati. Linka 112 reálně funguje jako náhradní doprava pro víceméně všechny cestující jedoucí do naší městské části. Výsledkem jednání byla dohoda o realizaci posílení linky 112 a změna trasy linky X17 do nové trasy od Metra Kobylisy - Nad Trojou k Čechově škole, (kde je možné otáčení autobusu) a zpět. Městská část na toto jednání předložila materiál dokládající využití úspory nákladů ze zkrácené linky X17 na posílení linky 112, takže by nedošlo k navýšení nákladů Dopravního podniku.
Věříme, že toto řešení zkvalitní (zejména po ukončení výluky Pod Hercovkou) cestu z Troje na metro Kobylisy a zároveň navýšením počtu spojů 112 dojde k odpovídající náhradě za chybějící dvě linky tramvaje 14 a 17. V prostoru Troje se ušetřilo mnoho jízdních kilometrů za tramvajovou výluku a MČ Praha – Troja požaduje alespoň částečně tento uspořený výkon využít ke zkvalitnění dopravy do naší části města.
 
ROPID společně s Dopravním podnikem hl.m. Prahy připravily krátkodobé dopravní opatření související se zahájením rekonstrukce tramvajové tratě v "horní" části ulice Trojské, spočívající ve zkrácení trasy linky X17 do trasy Nádraží Holešovice - Nad Trojou a posílení parametrů linky X17 v přepravních špičkách na 15 min. Toto dle našeho názoru neřeší přetíženost linky č. 112 a posílení linky X17 považujeme za zbytečné. Městská část i nadále uplatňuje požadavek na posílení BUS 112 a v tom smyslu vede další jednání s Dopravním podnikem hl. m. Prahy i společností ROPID.
 
Ing. arch. Tomáš Drdácký, starosta MČ Praha - Troja

Publikováno: 17.01.2014