Trojská 230/96, 171 00 Praha 7 - Troja, tel.: +420 284 691 121, e-mail: info@mctroja.cz česky english

Úvod » Samospráva » Slovo starosty

Úvodní slovo v časopise TROJA č.143 září 2011

 

Co považuji za důležité
 
Vážení obyvatelé a návštěvníci Troje,
 
stejně jako před rokem vás kresba architekta Petra Semráda zve na prohlídku našich památek v rámci tradiční mezinárodní akce Dny evropského dědictví. Letošní téma se na Troju hodí velmi dobře -památky (zatím ještě) ovládají panorama a jsou důležitou součástí našeho současného života. Ikonická trojská vinice s kaplí a viničním domem přivítala účastníky Posvícení a ožije i druhý zářiový víkend při našich slavnostech vína.
 
Premiérové Slavnosti levého a pravého břehu Vltavy se uskuteční v Klecanech a Roztokách třetí víkend v září.
 
Peloton cyklistů v čele s Vítkem Masare a dalšími dobrovolníky Auto-matu projel Trojou a ukončil u Trojského koně pražskou srpnovou cyklojízdu. Byla pozvánkou na velkou Podzimní cyklojízdu a festival Zažít město jinak. V sobotu 24. září bude veřejný prostor u trojské lávky patřit elektromobilům. Děti i dospělí si vyzkouší alternativní prostředky pro individuální pohyb po městě.
 
Vedle zábavy o víkendech nás čeká v září projednávání připomínek Městské části ke konceptu nového územního plánu, další vlna jednání o investicích do trojské infrastruktury, Botanické zahradě, křižovatce Na Kovárně, dětském hřišti v Sádkách, úpravách ve škole.
 
Vážení pražané, začátek nového školního roku bývá každoročně (nejen v Troji) co do četnosti kulturních a sportovních akcí vlastně prodloužením prázdnin a věřím, že nás i letos čeká teplé a slunné babí léto!
Užijte si ho u nás doma, venku, v přírodě trojské kotliny!
 
Tomáš Drdácký, starosta
 
 
 

Publikováno: 01.09.2011