Trojská 230/96, 171 00 Praha 7 - Troja, tel.: +420 284 691 121, e-mail: info@mctroja.cz česky english

Úvod » Samospráva » Slovo starosty

Léto v Troji

 

Co považuji za důležité
 
Léto v Troji
 
Nejprve bych rád poděkoval účastníkům brigády u přívozu, aktivním členům poradních komisí starosty a všem, kteří se podíleli na dalším úspěšném Trojském dni u řeky!
 
Zastupitelstvo hlavního města schválilo zadání změny územního plánu na pozemky proti Rybárně,tato změna umožní vystavět v Troji Administrativně-provozní budovu Zdravotnické záchranné služby Prahy. Máme výhrady vůči  postupu města v přípravě této stavby.  V souladu se schválenými Zásadami územního rozvoje Prahy požadujeme nejprve zpracovat řešení celého (územním plánem vymezeného) Velkého rozvojového území Troja a teprve poté řešit umístění konkrétních staveb.
 
Abeceda problémů Prahy, kterou najdete na www.prazska-abeceda.cz otevírá velice potřebnou veřejnou diskuzi o budoucím směřování hlavního města i konkrétních námětech na okamžité zlepšení kvality života v Praze. Seznamte se s navrženými tématy a  zapojte se i Vy do nově otevřeného připomínkování budoucnosti našeho domovského města!
 
Přihlásili jsme se k projektu Praha elektromobilní, jelikož věříme, že Troja je ideálním územím pro testování a následný provoz elektromobilů v osobní, ale zejména veřejné dopravě. Jsem velice rád, že díky naší aktivitě jsme byli vybráni mezi 11 z 57 městských částí, které se účastní pilotního projektu.
 
Veřejná debata se starostou byla, stejně jako loni, úvodem k Prázdninové otevřené kanceláři starosty. Po premiéře na Trojském dni bude na zahradě úřadu k dispozici nový stan městské části, kde budeme s kolegy pracovat a přijímat vaše návštěvy, projednávat konkrétní připomínky, kritiku a podněty. Přijďte v červenci a srpnu každé pondělí a středu mezi 16. a 19. hodinou!
Těšíme se s kolegy zastupiteli na viděnou a na pokračování společné práce na lepším létě v Troji!
 
Tomáš Drdácký, drdacky@mctroja.cz
 
 

Publikováno: 11.07.2011