Trojská 230/96, 171 00 Praha 7 - Troja, tel.: +420 284 691 121, e-mail: info@mctroja.cz česky english

Úvod » Městská část » Životní prostředí

Další krok, jak ještě více třídit odpad

 

Červené kontejnery na elektroodpad
V prvních dnech tohoto roku byly v Troji instalovány dva kontejnery na třídění drobného elektrozařízení. Nově můžete elektroodpad odkládat v ulici Nad Kazankou a na točně autobusů V Podhoří. Nepotřebné elektrospotřebiče tak už nemusíte vozit až do areálu sběrného dvora nebo je nesprávně vyhazovat do popelnic na směsný odpad.
Do červených kontejnerů patří drobná elektrozařízení, jako jsou např. kalkulačky, elektro budíky, rádia, žehličky, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony, elektronické hračky a podobně. Kontejnery obsahují také samostatný box na baterie a akumulátory. Do kontejnerů nepatří televizory, počítačové monitory, zářivky, úsporné žárovky, velké spotřebiče (např. ledničky, pračky, chladničky). Větší zařízení se vybírají na sběrném dvoře, při mobilním svozu, případně je možné je odevzdat v prodejnách nebo opravnách elektrospotřebičů.
 
Oranžové ekologicko-charitativní kontejnery na textil
Od Nového roku mají obyvatelé v Troji možnost odkládat použitý a nepotřebný textil do sběrného kontejneru oranžové barvy. V naší městské části jsou umístěné dva tyto kontejnery a to v uliciNa Kazancevedle Diplomatické čtvrti. Vhozením do sběrných kontejnerů nekončí textil na skládce, ale je využit - recyklován. Kontejnery jsou vybírány minimálně dvakrát týdně, dle potřeby i třikrát a jsou zabezpečené tak, aby z nich nepověřené osoby nemohly textilie vybírat. Textil z kontejnerů je dále roztříděn na použitelné kusy a případný odpad je ekologicky likvidován.
Do sběrných nádob ekologicko-charitativního projektu POTEX můžete odkládat vaše nepotřebné šatstvo, oděvní doplňky, obuv, bytový textil, hračky, vše, z čeho odrostly vaše děti nebo se vám nadále nehodí. Boty svázané tkaničkami k sobě nebo zabalené, službu dále vykonají, jen pokud budou spárované. Odkládat do kontejnerů můžete též váš vyřazený bytový textil, záclony, závěsy, povlečení, deky atd. Vše čisté, vyprané, suché a zabalené do igelitového pytle či tašky.
 
Ing. Daniela Smolová, referent životního prostředí

Soubory ke stažení

pict2873.jpg

pict2874.jpg

Publikováno: 23.01.2012