Trojská 230/96, 171 00 Praha 7 - Troja, tel.: +420 284 691 121, e-mail: info@mctroja.cz česky english

Úvod » Samospráva » Slovo starosty

Časopis TROJA č. 142

 

Co považuji za důležité
 
Vážení spoluobčané,
 
První tábor na Modřínové plantáži jsme vybudovali  v roce 1986. Letos je to již po dvacátépáté, kdy trojské děti s vedoucími stráví tři týdny v malebné krajině přírodního parku Česká Kanada.
 
Pro vás, co zůstáváte v Praze připomínám, že v přírodním parku Drahaň-Troja bude v srpnu také pestrý program a dostatek aktivit. Asi nejrušněji bude v Troji o víkendu v polovině měsíce: Finále světového poháru ve vodním slalomu, Skokové závody na ostrově, hračky v Zoo, tradiční posvícení Sv.Kláry na vinici.
 
Od prvního srpna můžete využít celoroční volné vstupenky do Botanické zahrady. Tato nabídka platí, po naší dohodě s vedení m zahrady, pro všechny občany s trvalým bydlištěm v Troji. V otvírací době zahrady vám kromě rekreace ulehčí průchod zaplocenou částí trojské stráně. O zprůchodnění mimo návštěvní hodiny zahrady budeme samozřejmě i nadále jednat a náš požadavek na otevření tradičních veřejných cest trvá.
 
Po opakovaných haváriích vody rekonstruujeme vodovodní rozvody ve škole, byla dokončena kanalizace na Pazderkách, probíhá výběrové řízení na referenta pro životní prostředí.
V úterý 9. srpna vás zvu k hrám a odpolednímu plánovacímu setkání na volný pozemek vedle Běloruského velvyslanectví v Nové Trojské ulici. Přijďte i s dětmi, rádi bychom vám představili náš záměr vybudovat zde malé hřiště pro děti a oddychové místo pro starší z vás.
 
Přeji vám slunné dny, dobrou zahradní sklizeň a pěkné léto v Troji!
 
Tomáš Drdácký


 

Publikováno: 01.08.2011